Paul Stubbs

Dr. Sc. Paul Stubbs

Economic Institue Zagreb
pstubbs@eizg.hr
Title: Scientific Adviser 

Education

• 1988. Doctirate at the University of Bath in Great Britain (Social Science - Sociology) 
• 1985. Bachelors at the University of Warwick in Great Britain (Social Work) 
• 1981. Master at the University of Leicester in Great Britain (Sociology) 
• 1980. Bachelors at the University of Hull in Great Britain (Social Sciences)

Opširnije: Paul Stubbs

   

Goran Božičević

Goran Božičević je jedan od osnivača/ica i trenutni direktor Miramida centra – regionalne razmjene izgradnje mira u istarskom Grožnjanu-Grisignana, Hrvatska. Učitelj prirodnih znanosti po profesiji, aktivan je u izgradnji mira od 1993. god. radeći širom post-jugoslovenskog prostora od 1996. god. Kao trener nenasilne transformacije konflikta radi u podijeljenim zajednicama i s ljudima različitih vrijednosti, npr. na Volonterskom projektu Pakrac (jedan od osnivača/ica i koordinator od 1993. do 1995.).  Bio je jedan od osnivača/ica zagrebačkog Centra za mirovne studije 1996. god., i tamošnji osnivački direktor (1996.-1999.). I dalje predaje u Centru za mirovne studije. Aktivan je u polju suočavanja s prošlošću od 2002. god., kada je počeo da služi kao Predstavnik u post-jugoslovenskim zemljama Quaker Peace & Social Witness programa Suočavanje s prošlošću (2202.-2006.). Goran je rođen 1962. god. u Zadru (Hrvatska). Oženio se u Skopju (Makedonija) 2001. god. Otac je dvoje djece, Lune i Vladimira Sola. Živi s obitelji na relaciji Grožnjan-Skopje. Kontakt: miramida@zamir.net
   

Alenka Bartulovic

Predavačica/istraživačica na doktorskim studijama.
e-mail: alenka.bartulovic@gmail.com
alenka.bartulovic@ff.uni-lj.si
Tel.: +386 1 241 15 18

Rođena 1981. god. Osnovne studije etnologije i kulturne antropologije pohađala od 1999. do 2004. na Univerzitetu u Ljubljani. Od 2004. god. je na doktorskim studijama. Bavi se etnologijom Balkana i popularnom kulturom. Zanimaju je sljedeća istraživačka polja: etnologija Balkana, nacionalizam, antinacionalizam, nacionalizacija kulture i prošlosti, procesi identifikacije, opažanje i izgradnja 'Drugog' (orijentalizam, balkanizmi), antropologija sukoba, obrazovanja, popularna kulture, otpora.

Opširnije: Alenka Bartulovic

   

Stef Jansen

Stef Jansen je socijalni antropolog. Namjera njegovog istraživanja je da razvije kritiku 'doma' u odnosu na transformaciju nacije, mjesta i države na post-socijalističkoj raskrsnici nade i čežnje (pripadanja). Pored rada na antropološkim istraživanja, koji obuhvataju duge periode provedene na terenu u Srbiji, Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini od 1996. god., radio je u kraćim periodima i kao aktivista na izbjegličkim i povratničkim projektima u gore navedenim zemljama, kao i na Kosovu i u Makedoniji. Viši je predavač socijalne antropologije na University of Manchester (Velika Britanija). Ranije je predavao na University of Hull (Velika Britanija), gdje je završio master i doktorske studije. Prije toga je studirao sociologiju kulture na University of Leuven (Belgija).   

Opširnije: Stef Jansen

   

Orli Fridman

Orli FridmanOrli Fridman received her Ph.D. at the Institute for Conflict Analysis and Resolution (ICAR) at George Mason University.  She holds a B.A. in Political Science and Middle Eastern Studies from the Hebrew University in Jerusalem and an M.A. in History of the Middle East from Tel Aviv University. She is the Academic Director of the SIT Study Abroad program in the Balkans (Post-Conflict Transformation in Croatia, Bosnia and Serbia) and a lecturer at the MA program in Conflict Studies at the Faculty for Media and Communication (FMK) at the Singidunum University (Belgrade).  Since 1994, Orli has been involved in political education.  She was trained as a facilitator for groups in conflict and worked with groups from Israel-Palestine, Northern Ireland, Cyprus, and the successor states of the former Yugoslavia. Orli is the co-director of the Institute for Comparative Conflict Studies (IFCCS); an educational organization dedicated to the comparative analysis of societies in conflict, working primarily within the context of the conflicts in Palestine/Israel and the former republics of Yugoslavia.  Her Recent publications include: ‘Alternative Voices in Public Urban Space: Serbia’s Women in Black (Ethnologia Balkanica 10, 2006); ’Breaking States of Denial: Anti-Occupation Activism in Israel after 2000’ (Genero 10/11, 2007); Forthcoming: ‘It Was Like Fighting a War with Our Own People: Anti-War Activism in Serbia during the 1990’s’.

   

Eseji